Protestantse Kerk
Doorgaan naar hoofdinhoud

Standpunten Israël

Op welke berichten rondom Israël en de Palestijnse Gebieden moet de Protestantse Kerk reageren?

In juni en september 2015 zijn actuele ‘krantenkoppen’ aan leden van het panel van de Protestantse Kerk voorgelegd met daarbij de vraag: “Zitten er onderwerpen bij waarvan u vindt dat de Protestantse Kerk zich hierover duidelijk had moeten uitspreken?“

Hoge score

Uiteraard scoorden koppen rondom vluchtelingen, eenzaamheid en geweld tegen christenen hoog. (Zie tabel 1). Maar ook koppen rondom antisemitisme scoorden hoog; zowel in de peiling van april als die van september. Het is duidelijkheid dat een grote groep mensen in onze kerk van mening is dat de Protestantse Kerk zich daarover uit te spreken heeft.


>Dhr. Rian Binnendijk, manager communicatie & fondsenwerving

Lees meer over

Het thema Israël en Palestina