Markelo: Meer opbrengst actie Kerkbalans!

De Protestantse Gemeente Markelo werd in 2016 geselecteerd om mee te doen aan een pilot van de dienstenorganisatie: een optimale Actie Kerkbalans. Met groot succes. 'We hebben maar liefst 20.000 euro meer opgehaald!'

Marti Pluygers, voorzitter van de kerkrentmeesters, klinkt nog steeds enthousiast als ze over de campagne vertelt. ‘De samenwerking met de dienstenorganisatie was echt geweldig. We zijn in zoveel opzichten ondersteund! Zo hebben we er echt een succesvolle campagne voor het hele dorp van weten te maken.’

Lof van de kroegbaas

Het thema van de actie Kerkbalans was dit jaar “Noaberschap – Wi’j bint oe neudig!” ‘We wilden ons dit jaar niet alleen richten op de kerkleden, maar op álle Markeloërs. De kerk speelt immers een hele belangrijke centrale rol in het dorp en de Martinuskerk is een icoon voor Markelo. Het zou mooi zijn als dit zo zou kunnen blijven.’ Het betrekken van het hele dorp bleek veel enthousiasme op te leveren. Marti vertelt: ‘De kroegbaas van Markelo zei bij TV Oost: “Er zijn drie dingen van belang voor ons dorp: de kerk, de voetbalvereniging en de fanfare. Daar moeten we zuinig op zijn.” Prachtig toch?’

Leuke tijd

De ondersteuning van de dienstenorganisatie bleek een uitkomst voor de gemeente in Markelo, die financieel de eindjes lastig aan elkaar kon knopen. Marti: ‘Net als veel gemeenten, staat onze gemeente onder flinke financiële druk. Er moest dus echt iets gebeuren. Door deze positieve campagne hebben we uiteindelijk 20.000 euro méér opgehaald dan vorig jaar. En het is ook nog eens een vreselijk leuke tijd geweest. Zo hebben we als afsluiting van de actie Kerkbalans een Open Dag georganiseerd, waar alle ondernemers in het dorp een bijdrage aan hebben geleverd. Het orgel werd bespeeld, de koren hebben gezongen, de diaconie heeft zich gepresenteerd… En allerlei groepen uit Markelo konden laten zien wat ze voor het dorp doen. Het was echt een dag voor alle Markeloërs!’

Ook advies bij Actie Kerkbalans in uw gemeente? Volg één van de praktische workshop voor meer resultaat met Kerkbalans 2018

Dit verhaal staat bij de maand september op de kerkkalender (publieksjaarverslag 2016). Alle scriba's hebben in september 2017 deze kalender ontvangen ter ondersteuning van het werk in de kerkenraad. De kerkkalender is ook gratis meegestuurd met het blad Woord&Weg. Wilt u ook zo'n handige kalender? Bestel hem hier gratis!

Terug naar overzicht