Hoe een dominee op zijn kop krijgt

Facebook, wat kun je er mee als kerk? In Meppel is de predikant een nieuw experiment begonnen.

Dominee Siebe Sijtsema, sinds twee jaar predikant van de wijkgemeente Stad en Landen in Meppel, houdt zich al een tijd bezig met het sociale medium. ‘In mijn vorige gemeente werden er regelmatig filmpjes gemaakt voor Facebook. Omdat dat hier in Meppel nog niet gebeurde, ben ik er zelf mee begonnen. De meeste filmpjes, zoals de aankondiging van een kerkdienst, knutsel ik zelf in elkaar. Erg leuk om te doen!’

Opstapverhaal

Sinds 1 augustus is de predikant een nieuw experiment begonnen. ‘Elke dienst vertel ik een zogeheten ‘opstapverhaal’, een verhaal voor de kinderen voordat ze naar de kindernevendienst gaan. Daar komen vaak positieve reacties op. Daarom ben ik begonnen de verhalen te filmen en op Facebook te zetten: zo kunnen mensen het verhaal nog eens terugkijken. En het is ook gelijk een service voor de mensen die niet bij de dienst konden zijn, ik hoor vaak dat zij het jammer vinden dat ze het verhaal gemist hebben.’ Waarom de verhalen geliefd zijn, is wel duidelijk. Sijtsema vertelt met humor en is niet vies van een beetje toneel – zo laat hij zich in één van de filmpjes met een grote plastic hamer op zijn hoofd slaan.

Positief beeld

Het filmen tijdens de dienst wordt op dit moment steeds door een ander gemeentelid gedaan, waardoor de kwaliteit wat verschilt. Als de proef aanslaat, wil de predikant het filmen wat beter gaan organiseren. Desondanks is de Facebookpagina van de wijkgemeente Stad en Landen nu al een bezoekje waard: de filmpjes en foto’s laten een actieve, warme en uitnodigende gemeente zien. Dat is precies wat Sijtsema voor ogen heeft. ‘Ik hoop dat de filmpjes bijdragen aan een positief beeld van onze gemeente en van onze diensten.’

Nieuwsgierig naar de filmpjes van dominee Sijtsema? Bekijk ze hier

Terug naar overzicht