Fietsen voor verbinding

De Adventkerk in Bunschoten toont zich een goede buur: zaterdag stappen 28 wielrenners op de fiets om geld in te zamelen voor het naastgelegen verzorgingshuis.

De sponsortocht wordt georganiseerd in het kader van ’50 jaar Adventkerk’ en is een initiatief van Gijsbert Bast, zelf fervent wielrenner. ‘Het thema van ons jubileum is “verbinding”. Fietsen past daar perfect bij: we hebben deelnemers uit allerlei kerkgenootschappen, mannen en vrouwen. Zij kennen elkaar misschien hoogstens van gezicht, maar delen wel de liefde voor het wielrennen.’ De deelnemers leggen een tocht af van 140 kilometer, dwars door het Gooi naar het karakteristieke schiereiland Marken.

Ballenbak

Ook als het gaat om het sponsordoel speelt ‘verbinding’ een rol. Bast: ‘We willen geld ophalen voor een “belevingstuin” voor Zorg- en Wooncentrum De Haven, naast onze kerk. Dat verzorgingshuis verbindt niet alleen verschillende kerkgenootschappen, maar ook jong en oud. Ik kom er regelmatig met mijn zoon en kleinzoon.’ Met de belevingstuin moet het verzorgingshuis voor die laatste nog aantrekkelijker worden. ‘In de tuin kan bijvoorbeeld een ballenbak geplaatst worden voor de klein- of achterkleinkinderen van de bewoners. Het zou toch prachtig zijn als zij in de tuin kunnen spelen, terwijl de anderen een hapje eten in de brasserie van het verzorgingstehuis.’

Euro per kilometer

Maar de belevingstuin biedt nog meer mogelijkheden. ‘Zien, horen en voelen – dat staat er centraal. Dat kan van alles inhouden: bijzondere planten, kippen die verzorgd kunnen worden, fitnessapparatuur… De tuin wordt volledig geschikt gemaakt voor demente bewoners: zij kunnen vanuit hun woongedeelte wel de tuin in en weer terug, maar niet verder naar buiten.’ Met de sponsortocht verwacht Bast bijna vierduizend euro op te halen. ‘Elke deelnemer laat zich voor 140 euro sponsoren, één euro voor elke kilometer. En dat geld is allemaal bestemd voor de belevingstuin. Als het allemaal lukt, is dat een prachtig resultaat!’

De sponsorfietstocht vanuit de Adventkerk in Bunschoten wordt georganiseerd door Gijsbert Bast en Jessica Hop. Kijk voor meer informatie op http://gkbs.nl/nieuws/op-de-fiets-rondje-marken-9-september-2017

Terug naar overzicht